KOROZYONU HASSASIYETLE FETHETMEK: LISH PAS SöKüCü OK-151 SINEIN PüSKüRTME TEKNIKLERI

Korozyonu Hassasiyetle Fethetmek: LISH Pas Sökücü OK-151 sinein Püskürtme Teknikleri

Korozyonu Hassasiyetle Fethetmek: LISH Pas Sökücü OK-151 sinein Püskürtme Teknikleri

Blog Article

Metalin amansız antagonistı pas, ömre bedel eşyaları çirkin ve zayıflamış kabuklara dönüştürebilir. Fakat artık endişelenmeyin, restorasyon tutkunları ve maden işçiliği cengâverları! LISH Pas Sökücü OK-151 oksidasyona karşı mücadelede şampiyonunuz olarak duruyor. Bu ilimlı kılavuz, OK-151'in püskürtme yöntemini, uygulamalarına, güvenlik hususlarına ve çeşitli metal yüzeylerde ruhlu pas giderme derunin yarar adımlara odaklanarak fasılaştırmaktadır.

Tabancaınızı Anlamak: LISH OK-151

OK-151, Özkimsan Uran Kimyasalları tarafından vüruttirilen yoğun pas sökücü solventtir. Güçlü ve çelik yüzeylerdeki pasla savaş karınin özel olarak formüle edilmiştir. Fakat Özkimsan'ın ürün hakkında selen verirken Asayiş Marifet Formuna (SDS) başvurmasının yaşamsal önem taşıdığını unutmamak gerekir. SDS, OK-151'in kimyasal üstelikşimi, potansiyel tehlikeler ve emniyetli kullanım prosedürleri hakkında kapsamlı inceliklar sunar. SDS hatta OK-151'in belli başlı yüzeylerde yahut demir ve çeliğin semtı gün başka metallerle yararlanmaına ait sınırlamaları da belirtecektir.

Illet Sprey? Püskürtme Yönteminin Avantajları

OK-151'in püskürtülmesi, fırçalama veya daldırma üzere gayrı infaz yöntemlerine nazaran çeşitli avantajlar sunar:

Hedeflenen Uygulama: Püskürtme temellığı, etkilenmeyen yüzeylerle bahsetmeı en aza indirerek makul paslanmış alanlara santimantal kılgı binalmasına imkân tanır.
Gürlük: Püskürtme, elan geniş yüzey alanlarını kaplamak bağırsakin daha hızlı ve daha oranlı bir yöntemdir.
Yine Aplikasyon Kolaylığı: İnatçı pas lekelerine gene tatbik, bir sprey şanlayışesiyle zahmetsiz hale hasılat.
Garip Açılara Ulaşır: Sprey, fırçayevi erişilmesi zor olabilecek ibik ve nısıfklara ulaşabilir.
Savaşa Tedbir: Püskürtme Öncesi Baş Hususlar

OK-151'i sprey formunda kullanmadan önce vacip aletlere sahip evetğunuzdan emniyetli olun ve emniyetliğe öncelik verin:

Önce Güvenlik: OK-151 muhtemelen dürüşt kimyasallar içerir. Her mevsim eldiven, gzat, ait kimyasallara isabetli solunum aletı ve koruyucu giysi kabil orantılı Ferdî Kalkan Ekipman (KKD) kullanın.
Çhileışma Yerı: Dumana sunulan kalmayı en aza indirmek yürekin uygun havalandırılan bir meydan seçin. Mümkünse kemiksiz havada çallıkışmak idealdir.
Damla Bezler: Çevredeki alanları aşırı su sıçramasından arkalamak için plastik örtü veya damla bezler kucak.
Paslı Yüzeyin Hazırlanması: Pas giderme işlemlemini engelleyebilecek her türlü kir, gres veya evetğı bastırmak derunin yüzeyi yağ giderici yahut sabun ve su ile temizleyin. Yüzeyin baştan aşağı kurumasını bekleyin.
Sınav (İsteğe bentlı): Özellikle değerli yüzeyler ciğerin yahut malzeme Pas sökücü OK-151 püskürtme yöntemi uyumluluğundan emin olmadığınız durumlarda, yüzey üzerindeki etkinliğini ve potansiyel etkisini kıymetlendirmek ciğerin OK-151'i göze çarpmayan bir alanda test etmeyi düşünün.
Tabancaınızı Seçmek: Esaslı Sprey Şmedarımaişetesini Seçmek

OK-151 özel bir püskürtme temellığıyla omuz omuza gelmese bile, optimum tatbik için kimyasallara dayanıklı bir sprey şemekesi kullanabilirsiniz. Sprey şmeslekesi seçer şu faktörleri kaynak önünde bulundurun:

Malzeme: Çoğu kimyasala dayanıklı başüstüneğundan yüce yoğunluklu polietilen (HDPE) şçalışmaeyi tercih edin.
Tetikli Püskürtücü: Ayarlanabilir nozullu tetikli püskürtücü, aplikasyon sırasında daha yararlı kontrol sağlar.
Kapasite: Eldeki projeye iyi bir şhizmete boyutu seçin.
Püskürtme Konuşmaı: OK-151'i Kullanmak İçin Etap Aşama Kılavuz

OK-151'in püskürtme alışverişleminin dökümü bayağıda mevdutir:

Tedbir: KKD'nizi, sprey şmeseleesini (üretici aracılığıyla zıt belirtilmediği sürece seyreltilmemiş OK-151 ile doldurulmuş), damlama bezlerini ve muktezi nezafet vesaitını toplayın. Reva havalandırmayı esenlayın.
Damla Bezleri Uygulayın: Çevredeki alanları olası aşırı püskürtmeden koruyun.
Paslı Düzı Hedefleyin: Yüzeyden 10-15 santimetre (4-6 inç) mesafeyi koruyarak püskürtme memesini paslı alana sevap yönlendirin.
Bol Bir Kaplama Uygulayın: Paslı bölgeye sıkı ve eşit bir gömlek OK-151 uygulayın. Yüzeyi aşırı ıslatmaktan kaçının.
Reaksiyon Süresi: OK-151 çözümünün, üreticinin talimatlarında tamlanan önerilen müddet süresince sihrini göstermesine onay verin. Reaksiyon süresi pasın şiddetine ilişkilı olarak değteamülebilir.
Karıştırma (İsteğe Bağlamlı): İnatçı pas için, çözeltinin bir süre beklemesine mezuniyet verdikten sonrasında yüzeyi yeğniçe çalkalamak dâhilin ötümsüz bir fırça kullanabilirsiniz. Bu pas parçkederklarının gevşemesine yardımcı kabil.
Nötralizasyon (İsteğe bandajlı): Üretici, OK-151'i kabartma tozu çözeltisi yahut ticari bir pas nötrleştirici ile kullandıktan sonrasında yüzeyin nötrleştirilmesini önerebilir. Bu elan çokça korozyonun önlenmesine yardımcı evet.

Report this page